Otwarty Salon Muzyczny Gliwice 2023

VII edycja cyklu koncertów – koncert 3

Zespół Muzyki Salonowej

ELEGANZA

Palmiarnia miejska 15.10.2023 r. godz. 12.00

W dniu 15 października 2023 r. zapraszamy tradycyjnie miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na ostatni już jesienny koncert w ramach siódmej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2023 w Gliwicach.

Organizatorami koncertów są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewa już po raz siódmy w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.

Po dużym zainteresowaniu słuchaczy naszymi plenerowymi koncertami, w ogrodach Willi Caro oraz pod pomnikiem Chopina w Parku Chopina, zgodnie z dotychczasową tradycją koncert finałowy, podobnie jak w ostatnich latach zabrzmi w wyjątkowej atmosferze Palmiarni miejskiej, która sprzyja zarówno spacerom jak i relaksowi przy muzyce tanecznej granej na żywo w wykonaniu Eleganzy.  W ten sposób będzie można rozkoszować się bujną roślinnością i klimatem wnętrza wraz z dźwiękami znanych i lubianych utworów muzyki tanecznej XIX i XX wieku i posłuchać nowych aranżacji zespołu, zarówno na przygotowanych miejscach dla słuchaczy jak i podczas spaceru po Palmiarni, łącząc zalety przyrody i sztuki.

Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinny koncert zabrzmi w samo południe czyli punktualnie o godz. 12:00.

Nasze koncerty, pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach. 

Wstęp na koncert, który odbędzie się w Pawilonie głównym Palmiarni  jest wolny, jednak przy wejściu do Palmiarni obowiązują BILETY WSTĘPU.

W programie koncertu zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze orazrozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl

Zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć

Skip to content