Otwarty Salon Muzyczny – edycja V Jubileuszowa

 Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, nieco później niż zwykle bo od lipca, zaprasza na inaugurację już piątej-jubileuszowej edycji cyklicznych koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny.

Podobnie jak w poprzednim roku, ze względu na opóźnienia wynikające z pandemii, zostaje częściowo zmieniona formuła cyklu. Koncerty w ramach Jubileuszowego 5 cyklu zostały planowane w 3 letnie oraz w 1 już jesienny miesiąc czyli od lipca do października 2021 roku. Jednak zgodnie z dotychczasową tradycją koncerty odbywać się będą jak zawsze w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe o godz. 12.00.

Dwa pierwsze koncerty plenerowe zaplanowano w nowych lokalizacjach, tj. na tarasie Willi Caro oraz na skwerze przy Scenie Bojków – nowej filii MDK w Bojkowie. Koncert trzeci Eleganza zagra już tradycyjnie w Parku Chopina, a finał przewidziany jest w Palmiarni miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki:

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz piąty i jest kontynuacją nowej letniej tradycji spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej na żywo w ciekawych przestrzeniach w Gliwicach.

Eleganza zawsze o godz. 12.00 zagra w następujących miejscach:

  • 18.07.2021 r.– taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach,

zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Zf4CGghyHvtAbM1K8

  • 22.08.2021 r. – skwer przy Scenie Bojków – filli MDK w Bojkowie
  • 19.09.2021 r. – Park Chopina pod pomnikiem Chopina,
  •  24.10.2021 r. – Palmiarnia miejska

Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach. 

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Koncerty są finansowane z budżetu Miasta Gliwice.

Wstęp na koncerty jest wolny – na koncerty w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu do palmiarni.

Zapraszamy serdecznie!

Skip to content