Agencja Artystyczna WENA

Agencja Artystyczna WENA założona została w styczniu 1995 roku przez Waldemara Staniczka – skrzypka i menadżera, który kieruje jej działalnością do dzisiaj.

Agencja w swojej ofercie posiadała bardzo dużo różnorodnych propozycji kulturalnych, szeroki i zróżnicowany repertuar wielu solistów i zespołów, obejmujący zarówno koncerty muzyki klasycznej, jak również koncerty promenadowe, muzykę salonową aż do klasycznych opracowań muzyki rozrywkowej.

Posiada duże doświadczenie w działalności artystycznej współpracując stale z wieloma instytucjami, festiwalami i ośrodkami kultury w Polsce i za granicą, a gwarancją poziomu jej działalności muzycznej są reprezentowani przez Agencję artyści i zespoły.

W swojej działalności Agencja reprezentowała wiele zespołów kameralnych,

w tym m.in.:

 1. Kwartet / Kwintet Śląskich Kameralistów
 2. Orkiestra Śląscy Kameraliści
 3. Bielska Orkiestra Kameralna
 4. Mikołowska Orkiestra Kameralna
 5. Kwintet Smyczkowy DIVERTIMENTO
 6. Śląski Kwintet Dęty
 7. Kwintet SILESIAN BRASS
 8. Kwartet Smyczkowy VIRTU
 9. Śląski Kwartet Waltorniowy
 10. Trio Harmonijek CON BRIO
 11. Trio instrumentów dętych SONORA
 12. Gliwicka Orkiestra Kameralna
 13. Gliwicki Kwintet Smyczkowy
 14. Kwartet Smyczkowy NOSTADEMA
 15. Kwartet Smyczkowy AKADEMOS
 16. LASOŃ ENSEMBLE
 17. Zespół instrumentalny MARS –TRIO
 18. trio TODO ART

W skład zespołów wchodzą znakomici artyści związani z wiodącymi instytucjami artystycznymi. Wielu z nich to muzycy najlepszych zespołów kameralnych i symfonicznych stale koncertujących w kraju i za granicą (m.in. Sinfonia Varsovia, Filharmonia Śląska, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, AUKSO Orkiestra kameralna Miasta Tychy, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska).

Oprócz organizacji imprez kulturalnych prowadzi również działalność wydawniczą dla reprezentowanych zespołów kameralnych oraz współpracuje z innymi organizatorami przy realizacji wielu wspólnych projektów kulturalnych.

Agencja Artystyczna WENA jest głównym organizatorem działalności artystycznej Gliwickiej Orkiestry Kameralnej (od jej powstania w 2000 roku) oraz Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA (od 2016 roku).

Dane kontaktowe:

e-mail: wena@wena-art.eu
www.gliwickaorkiestra.pl
konto: WENA:Alior Bank, Oddział w Zabrzu ul. Wolności 282
Nr: 16 2490 0005 0000 4530 6856 3953
IBAN: PL16 2490 0005 0000 4530 6856 3953

Skip to content