Narodowe Święto Niepodległości

Zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach na uroczysty koncert w wykonaniu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Gliwicka Orkiestra Kameralna jest doskonale znana i ceniona przez mieszkańców Gliwic, a każda okazja do spotkania z muzykami cieszy się zainteresowaniem ze strony publiczności. Zespół tworzą artyści, którzy na co dzień pracują i współpracują z wieloma instytucjami artystycznymi, jak Sinfonia Varsovia, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Śląska, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska. W wykonywanych przez muzyków utworach słychać doświadczenie i dojrzałość, które składają się na wysoki poziom artystyczny

Program koncertu jest bardzo zróżnicowany i nawiązuje do polskich tańców i polskiej muzyki ludowej w utworach z różnych epok sięgających od okresu baroku, w popularnym wtedy „stylu polskim”, do dzieł kompozytorów polskich XX wieku.

Specjalnie na ten koncert, dzięki inicjatywie i opracowaniu przez dyrygenta Szymona Bywalca Pieśni Witolda Friemanna na baryton i orkiestrę smyczkową, będziemy również świadkami premiery tych utworów w wykonaniu Macieja Bartczaka – baryton oraz Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Witold Friemann jest założycielem Śląskiego Konserwatorium Muzycznego w Katowicach (w 1929 r.), którego twórczość jest obecnie odkrywana i coraz częściej prezentowana przez polskich artystów i zespoły, do których dołącza się również Gliwicka Orkiestra Kameralna.

Koncert, swoim słowem, poprowadzi dyrygent Szymon Bywalec.

Tu znajdziesz zdjęcia z koncertu https://photos.app.goo.gl/Wh95YfH6Rj9YV5MH6

BILETY

Sprzedaż biletów dostępna będzie wyłącznie stacjonarnie w kasach Teatru Miejskiego:

  • ul. Nowy Świat  55/57 oraz
  • ul. Dolnych Wałów 3

Dołączamy oficjalny plan obchodów.

https://gama.gliwice.eu/media/photos/3142/original.jpg

Skip to content