Na Pożegnanie Lata 2023

W tym roku „Na Pożegnanie Lata” czeka nas muzyczny pojedynek na fortepian i smyczki – pełen elegancji i klasy. 17 września o godzinie 19.00 na jednej scenie Ruin Teatru Victoria wystąpią muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej oraz Waldemar Malicki, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów.

Podczas koncertu, który jest już gliwicką tradycją wieńczącą lato, usłyszymy przeboje A.Vivaldiego, A.Piazzolli, G.Gershwina, miłosne tematy muzyczne oraz improwizacje fortepianowe.

W Gliwicach będziemy gościć Waldemara Malickiego, który łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Doskonały pianista z ogromnym poczuciem humoru, podbija serca publiczności w kraju i za granicą. Gospodarzami koncertu tradycyjnie (od 2011 roku!) będą muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, doskonale znanej i cenionej przez publiczność. 

Waldemar Malicki

Solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii, uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami. Nagrał ponad 40 płyt, z których trzy z utworami Wieniawskiego, Paderewskiego i Bacha otrzymały w latach 1997, 2000 i 2003 nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”.

gliwice, fot.michal buksa

Galeria zdjęć z koncertu – https://photos.app.goo.gl/XbDFSgyprPE9anDE6

Skip to content