Otwarty Salon Muzyczny Gliwice 2023

VII edycja cyklu koncertów – koncert 2

Park Chopina 20.08.2023 r. godz. 12.00

Zespół Muzyki Salonowej

ELEGANZA

W dniu 20 sierpnia 2023 r. zapraszamy tradycyjnie miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na dodatkowy koncert w ramach już siódmej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2023 w Gliwicach.

Organizatorami koncertów są Centrum Kultury Victoriaw Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz siódmy w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.

Podczas tej edycji cyklu Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA zagra 3 koncerty, w tym dwa letnie-plenerowe oraz jeden jesienny w Palmiarni miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki, prezentując jak zawsze przeboje muzyki tanecznej XIX i XX wieku oraz nowe aranżacje znanych i lubianych przebojów.

Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinnych koncertów będzie można posłuchać zawsze w samo południe.

Pierwszy plenerowy koncert, który zgromadził w ogrodach Willi Caro tak wielu słuchaczy, zabrzmiał już w czerwcu. Kolejny, dodatkowo zorganizowany dzięki gorącemu przyjęciu w czerwcu koncert ELEGANZA zagra tradycyjnie pod pomnikiem Chopina w Parku Chopina.

Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 20023 – terminarz koncertów

  • 18.06.2023 r. – godz. 12.00, taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach,
  • 20.08.2023 r. – godz. 12.00, Park Chopina (pod pomnikiem Chopina),
  • 15.10.2023 r. – godz. 12.00, Palmiarnia miejska w Gliwicach.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Koncerty gromadzą zawsze w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach. 

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze orazrozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl

Zapraszamy serdecznie!

Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl

Zapraszamy serdecznie!

Zobacz także na stronie CK VICTORIA

Skip to content