Koncert z cyklu „Mistrzowskie Interpretacje”

Link do biletów on-line:

https://ckv.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=815

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zapraszają 10 grudnia 2023 roku o godz. 18.00 do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego przy ul. Księcia Ziemowita 12 w Gliwicach, na doroczny koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z cyklu Mistrzowskie interpretacje.

​Koncerty z cyklu „Mistrzowskie Interpretacje”,realizowane od 2005 roku, są wiodącym punktem każdego sezonu artystycznego Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i wpisały się na stałe w kalendarz kulturalny miasta. Tegorocznym koncertem Gliwicka Orkiestra Kameralna zainauguruje swoją działalność w nowej przestrzeni kulturalnej w Gliwicach, która umożliwia odpowiednie warunki do realizacji i odbioru koncertów również w przyszłości.

​W tym roku ze względu na przedświąteczny czas, w którym będzie realizowany koncert, w programie usłyszymy słynne dzieła, G.Fr.Haendla, J.S.Bacha, A.Corellego,W.A.Mozarta o charakterze Bożonarodzeniowym, w wykonaniu orkiestry oraz wybitnych solistów-wokalistów Joanny Radziszewskiej – sopran oraz Rafała Tomkiewicza – kontratenor.

​Dyrygować będzie Su-Han Yang z Tajwanu, który po koncercie z Gliwicką Orkiestrą Kameralną w 2019 r., powraca do Gliwic po przyjęciu zaproszenia zespołu jako dyrygent gościnny GOK z czego się ogromnie cieszymy.

https://www.suhanyang.com

Gliwicka Orkiestra Kameralna

Su-Han Yang – dyrygent, Tajwan, Laureat X Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. G.Fitelberga

Joanna Radziszewska – sopran

Rafał Tomkiewicz – kontratenor

Program:

A.Corelli – Concerto grosso „Na Boże Narodzenie”,

J.Fr.Haendel – Oratorium „Mesjasz” – wybrane fragmenty,

J.S.Bach – Oratorium „Na Boże Narodzenie” – fragmenty,

inne dzieła o charakterze świątecznym, kolędy i pieśni w opracowaniu na głos i orkiestrę.

10.12.2023 r. Sala koncertowa PSM I i II st., ul. Księcia Ziemowita 12, Gliwice, godz. 18.00

Szczegółowy program koncertu jest dostępny również na afiszach oraz na stronie www.gliwickaorkiestra.pl.

​Koncert został dofinansowany z funduszu promocyjnego STOART.

Bilety są dostępne online: https://ckv.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=815 i www.ckvictoria.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej w Gliwicach (Centrum Przesiadkowe) oraz w kasie Kina Amok.

Skip to content