Zakończenie Karnawału OSTATKI 2023

Gliwice, 19.02.2023 r. godz. 18.00 Scena Bajka-Kino Amok

w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA

Zapraszamy serdecznie jak co roku na Koncert karnawałowy na zakończenie karnawału w Gliwicach, czyli na Ostatki 2023, który odbędzie się 19.02.2023 r.  na Scenie Bajka w Kinie Amok w Gliwicach o godz. 18.00.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA kontynuuje w ten sposób tak gorąco przyjętą przez odbiorców i zapoczątkowaną w 2017 roku, tradycję koncertowania w okresie karnawału w wiedeńskim i tanecznym stylu w Gliwicach, rozszerzając jednocześnie ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Po letnich koncertach plenerowych z cyklu Otwarty salon muzyczny, jak zawsze na Scenie w Bajce, zespół w składzie tzw. dużej ELEGANZY (w większym dziesięcioosobowym składzie) wykona nowy program artystyczny, bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Całość opowiadając w ciekawy i dowcipny sposób o historiach towarzyszących powstaniu tych tanecznych przebojów opowie prelegentka koncertu.

W wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA usłyszymy same przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

W programie zespołu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów takich jak: Johann Strauss, Josef Strauss, Edward Elgar, Jo Knümann, Angel Villoldo. Jak co roku w nowym programie zespołu, usłyszymy również premierowe wykonania nowych aranżacji przebojów polskiej muzyki filmowej, specjalnie przygotowanych dla gliwickiej publiczności.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska.

Organizatorem koncertu są Agencja Artystyczna WENA oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Miejskiego oraz Sceny Bajka- Kina Amok oraz online na: www.teatr.gliwice.pl oraz www.amok.gliwice.pl

Zapraszamy serdecznie na Ostatki 2023 w Gliwicach !

Skip to content