Otwarty Salon Muzyczny Gliwice 2024
VIII edycja cyklu koncertów
Zespołu Muzyki Salonowej
ELEGANZA

W dniu 16 czerwca 2024 r. zapraszamy tradycyjnie miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na inaugurację już ósmej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2024 w Gliwicach.
Organizatorami koncertów są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA. Cykl koncertów jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz ósmy w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.
Podczas VIII edycji cyklu Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA zagra 3 plenerowe koncerty, prezentując jak zawsze przeboje muzyki tanecznej XIX i XX wieku i nowe aranżacje znanych i lubianych przebojów.
Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinnych koncertów będzie można posłuchać zawsze w samo południe.
Pierwszy plenerowy koncert, zabrzmi podobnie jak w poprzednich latach na tarasie Willi Caro w Muzeum w Gliwicach. Drugi koncert ELEGANZA zagra tradycyjnie pod Pomnikiem Chopina w Parku Chopina w Gliwicach, a na finał cyklu jesienny koncert zaplanowano w Palmiarni miejskiej w Gliwicach.

Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2024 – terminarz koncertów

• 16.06.2024 r.– godz. 12.00, taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach,
• 18.08.2024 r. – godz. 12:00, Park Chopina pod pomnikiem Chopina,
• 15.10.2024 r. – godz. 12.00, Palmiarnia miejska w Gliwicach.
Wstęp na koncerty jest wolny. Jedynie na ostatni koncert w Palmiarni miejskiej obowiązują bilety wstępu do Palmiarni.
Koncerty gromadzą zawsze w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.
W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.
Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.
Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.
ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.
Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl

Zapraszamy serdecznie!

Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/UVcV48MLEEYkDRyz6

Skip to content