Eleganza: W rytmie walca

WIEDEŃSKI KONCERT

na zakończenie Karnawału

Scena Bajka-Kino Amok

Gliwice, 27.02.2022 r. godz. 18.00

w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA

Bilety do kupienia pod adresem: https://teatr.gliwice.pl/bilet2/?id=37104

Zapraszamy serdecznie jak co roku na Wiedeński koncert karnawałowy, który odbędzie się 27.02.2022 r.  na Scenie Bajka w Kinie Amok w Gliwicach o godz. 18.00.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA kontynuuje w ten sposób tak  gorąco przyjętą przez odbiorców i zapoczątkowaną w 2017 roku, nową tradycję koncertowania w okresie karnawału w wiedeńskim stylu w Gliwicach, rozszerzając jednocześnie ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Po letnich koncertach plenerowych z cyklu Otwarty salon muzyczny , jak zawsze na Scenie w Bajce, zespół jak co roku wykona nowy program artystyczny (w większym dziesięcioosobowym składzie), bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

W wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA usłyszymy same przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

W programie zespołu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Franz Schubert, Sebastian Yradier, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras, Matos  Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby. Jak co roku w nowym programie zespołu, usłyszymy również premierowe wykonania  nowych  aranżacji przygotowanych  dla gliwickiej publiczności. W tym roku będą nimi przeboje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice a jego organizatorem jest Agencja Artystyczna WENA.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Miejskiego oraz Sceny Bajka- Kina Amok oraz online na: www.teatr.gliwice.pl oraz www.amok.gliwice.pl

Zapraszamy serdecznie!

Jeszcze przed koncertem na Ostatki w Gliwicach ” coś o nas w mediach na poddaszu”, które zawsze było i jest dobre dla kultury, czyli program na żywo w TVP 3 Katowice promujący  najblizszy koncert oraz dorobek płytowy Gliwickiej Orkiestry Kameralnejk oraz Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA. 

https://katowice.tvp.pl/58695371/pokoj-na-poddaszu-24022022

Eleganza na Ostatki 2022

ELEGANZA zagrała na koniec karnawału zgodnie z tradycją w Bajce w Gliwicach, zmieniając nieco program i oprawę koncertu „W rytmie walca” i dostosowując oprawę koncertu w tej tragicznej chwili dla Ukrainy. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu:

Skip to content