Koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z cyklu „Na pożegnanie lata” 2021

Zaprasza: Prezydent Miasta Gliwice, Agencja Artystyczna „WENA”.

Czas wydarzenia: 5 września 2021 r. godz. 19.00 Park Chopina w Gliwicach

Kliknij, aby wyświetlić zdjęcia z koncertu:

Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann oraz Agencja Artystyczna „WENA” Waldemara Staniczek w dniu 05.09.2021 roku o godz. 19.00 zapraszają jak co roku, na koncert plenerowy z cyklu „Na pożegnanie lata” w Parku Chopina przy Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Koncert jest organizowany od września 2011 roku, kiedy na Kąpielisku leśnym w Gliwicach zabrzmiała „Muzyka na wodzie” i „Muzyka Ogni sztucznych” J. F. Haendla w wyjątkowej oprawie fajerwerków. Ze względu na gorące przyjęcie i sukces tego projektu, od tej pory co roku w jedną z wrześniowych niedziel przed końcem lata, pod Palmiarnią miejską Gliwicach kontynuowany jest cykl koncertowy „Na pożegnanie lata”.

Niezależnie od kaprysów pogody, zawsze koncerty gromadzą wielu wiernych słuchaczy w Parku Chopina. W tym roku po raz pierwszy od 10-lat, koncert w razie niepogody zostanie przeniesiony do nowej sali Scena Bojków, filii MDK w Gliwicach przy ul. Parkowej 5 w Bojkowie.

W tym roku Gliwicka Orkiestra Kameralna na estradzie pod Palmiarnią miejską wraz z wybitnymi artystami: Maestro Markiem Wroniszewskim oraz solistami Klaudiuszem Baranem-bandoneon  i Justyną Baran – skrzypce, wykonają koncert poświęcony pamięci słynnego Astora Piazzolli w 100-rocznicę urodzin mistrza tanga nuevo.

W programie koncertu usłyszymy  oprócz znanych przebojów A.Piazzolli takich jak m.in.: Adios Nonino, Oblivion, Libertango także ciekawy i dużo rzadziej wykonywany utwór-Aconcagua,  na smyczki, perkusję, harfę i fortepian oraz inne utwory taneczne I.Albeniza i G.Holsta.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów czyli miasta Gliwice i Agencji Artystycznej WENA.

Wszystkie informacje dot. Koncertu są dostępne na stronie www: gliwickaorkiestra.pl oraz FB Gliwicka Orkiestra Kameralna

Plakat - pożegnanie lata 2021
Skip to content