„Na pożegnanie lata” 20.09.2020

Koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z cyklu „Na pożegnanie lata” 2020
Zaprasza : Prezydent Miasta Gliwice , Agencja Artystyczna „WENA” .
Czas wydarzenia: 20 września 2020 r. godz. 19.00 Park Chopina w Gliwicach

Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann oraz Agencja Artystyczna „WENA” Waldemara Staniczek w dniu 20.09.2020 roku o godz. 19.00 zapraszają na koncert plenerowy z cyklu „Na pożegnanie lata” w Parku Chopina przy Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.
Koncert jest organizowany już po raz dziesiąty od września 2011 roku, kiedy na Kąpielisku leśnym w Gliwicach zabrzmiała „Muzyka na wodzie” i „Muzyka Ogni sztucznych” J. F. Haendla w wyjątkowej oprawie fajerwerków. Ze względu na gorące przyjęcie i sukces tego projektu, od tej pory co roku w niedzielę kończącą kalendarzowe lato, już pod Palmiarnią miejską Gliwicach kontynuowany jest cykl koncertowy „Na pożegnanie lata”.
Niezależnie od kaprysów pogody, zawsze koncerty gromadzą wielu wiernych słuchaczy w Parku Chopina.
W tym roku Gliwicka Orkiestra Kameralna na estradzie pod Palmiarnią miejską wraz z wybitnymi artystami czyli Maestro Maciejem Niesiołowskim oraz solistami Anitą Maszczyk-sopran i Michałem Musiołem -tenor, wykonają autorski koncert pod znanym i wciąż szalenie lubianym i pamiętanym z popularnych telewizyjnych transmisji tytułem „Z batutą i humorem”, przy których gromadziły się całe rodziny przed telewizorami.

W programie koncertu usłyszymy znakomite duety, m.in.: P.Abrahama, F. Raymonda, E.Kálmána i
F. Lehara, arie operetkowe i musicalowe, oraz wirtuozowskie miniatury orkiestrowe.
Do tego mistrzowska batuta i humor, humor!
Droga Maestro Macieja Niesiołowskiego do pulpitu dyrygenckiego wiodła poprzez wiele doświadczeń również jako instrumentalisty. Po uzyskaniu dyplomu na wydziale instrumentalnym grał na wiolonczeli w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał w zespole kameralnym „Con moto ma cantabile” i w Kwartecie Wilanowskim. Maciej Niesiołowski jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczki. Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.
W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Przez 10 lat dyrygował w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne.
W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycje muzyczną pt. „Z batutą i humorem”, co przyczyniło się do Jego ogromnej popularności – o czym najlepiej świadczy zdobycie w 1990 roku prestiżowej Nagrody Publiczności Wiktor.

Na pożegnanie lata 2020
Skip to content